Pentagon przyznaje, że prowadził tajny, wart wiele milionów dolarów program UFO.

Pentagon przyznaje, że prowadził tajny, wart wiele milionów dolarów program UFO.

Pentagon przyznał, że prowadził tajny program do badania obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających, (UFO).

Chociaż program zaawansowanego wykrywania zagrożeń w powietrzu zakończył się pięć lat temu, kiedy to amerykańscy urzędnicy obronni skupili uwagę i środki finansowe na innych priorytetach, nadal nie jest jasne, czy nadal prowadzi on dochodzenia w sprawie obserwacji zagranicznych pojazdów powietrznych.

Program działał od 2007 do 2012 roku z 22 milionami dolarów (15 milionów funtów) rocznego finansowania, które zostały ukryte w budżetach Departamentu Obrony USA wartych setki miliardów dolarów, donosi New York Times.

Pierwotne finansowanie przyszło w dużej mierze na prośbę byłego lidera demokratycznego Senatu, Harry’ego Reida, nevadyjskiego demokraty od dawna znanego ze swojego entuzjazmu dla zjawisk kosmicznych, powiedział gazeta.

Większość pieniędzy trafiła do firmy badawczej z branży lotniczej i astronautycznej prowadzonej przez Roberta Bigelowa, miliardera biznesmena i wieloletniego przyjaciela pana Reida.

Nie wstydzę się, ani nie przepraszam za to, co zrobiłem”, powiedział pan Reid w New York Timesie.

Jednakże, według jego zwolenników, program ten nadal istnieje, a urzędnicy nadal badają epizody UFO, na które zwrócili im uwagę członkowie służby wraz z innymi obowiązkami, powiedział gazeta.

Były członek Kongresu poinformował na stronie internetowej, że program mógł zostać stworzony w celu monitorowania, czy konkurencyjna zagraniczna potęga nie rozwinęła się potencjalnie zagrażającej technologii następnej generacji.

“Czy te Chiny lub Rosja próbowały coś zrobić, czy ma jakiś napęd, o którym nie wiemy”, zapytali.

Pentagon otwarcie przyznał się do losów programu.

Program Zaawansowanej Identyfikacji Zagrożeń w Powietrzu zakończył się w 2012 roku – powiedziała rzeczniczka Laura Ochoa. Stwierdzono, że istnieją inne kwestie o wyższym priorytecie, które zasługują na finansowanie i że w najlepszym interesie Departamentu Obrony jest dokonanie zmiany.

Ale Pentagon nie miał jasności co do tego, czy program jest kontynuowany od tego czasu.

Departament Obrony traktuje poważnie wszystkie zagrożenia i potencjalne zagrożenia dla naszych ludzi, naszych aktywów i naszej misji oraz podejmuje działania zawsze wtedy, gdy pojawiają się wiarygodne informacje.

W tweeterze łączącym się z New York Timesem, pan Reid napisał: “Prawda jest tam na zewnątrz”. Naprawdę jest.”

I dodał: “Jeśli ktoś mówi, że ma odpowiedzi, to się oszukuje”. Nie znamy odpowiedzi, ale mamy wystarczająco dużo dowodów na poparcie sformułowania pytań. Tu chodzi o naukę i bezpieczeństwo narodowe.

“Jeśli Stany Zjednoczone nie przejmą inicjatywy w odpowiedzi na te pytania, inni to zrobią.”

https://misterio.tv/misterios/ovnis/pentagono-admite-ejecuto-programa-secreto-multimillonario-los-ovnis

542
Źródło artykułu
Translate »