10 starożytnych malowideł przedstawiających UFO z Jezusem

10 starożytnych malowideł przedstawiających UFO z Jezusem

Od samego początku Ufology skatalogowała każde tajemnicze wydarzenie lub niewyjaśnione obserwacje związane z rzekomą obecnością obcych na naszej planecie.Ufolodzy nie ograniczali się do zbierania informacji o wydarzeniach związanych z UFO w naszych czasach, ale badali inne dziedziny i często zwracali się ku przeszłości, która według nich sięga stuleci, a może tysiącleci.

Historia i sztuka były recenzowane przez wielu niezależnych badaczy, którzy dzięki swojej wyobraźni i następstwom „odkryć” lub teorii zmienili się w pisarzy odnoszących sukcesy.

Rozważmy na przykład książkę taką jak Biblia, według niektórych pełnych odniesień do obiektów latających lub istot pozaziemskich.

Jezus z Ewangelii również doznał tej przemiany, stając się dla wielu istotami pozaziemskimi pełniącymi misję na naszej planecie.

Teraz widzimy ciekawy obraz, który jest reinterpretowany w sensie ufologicznym na wielu stronach internetowych, na których Jezus pojawiłby się, przynajmniej według wyimaginowanej rekonstrukcji, umieszczony wewnątrz osobliwej konstrukcji ze skrzydłami, które wyglądają jak wznoszący się pocisk podtrzymywany przez dwa anioły umieszczone w dwóch małych chmury.

To nie jest fresk, może to drzeworyt, czyli drzeworyt, obrazy, które nie są tak rzadkie, w rzeczywistości podobne sceny można znaleźć w wielu kościołach wyznania prawosławnego w Europie. Otwierając Ewangelię, obraz byłby bardzo wyraźny.

Scena opisana wcześniej w Ewangelii według Marka: „Po sześciu dniach Jezus zabrał Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samotnie na wysoką górę w odosobnione miejsce. Została przemieniona na ich oczach, a jej ubranie stało się jasne, bardzo białe: żadna praczka na ziemi nie mogła uczynić ich tak białymi. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem i rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr powiedział do Jezusa: „Nauczycielu, jak dobrze, że tu jesteśmy; Zbudujmy trzy namioty, jeden dla ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza. Ponieważ nie wiedział, co powiedzieć, ponieważ bardzo się bali. Wtedy uformował się obłok, który spowijał ich w cieniu, az obłoku dobiegł głos: „To jest mój Syn umiłowany; Słuchaj go! I natychmiast się rozejrzawszy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa z nimi.

W bizantyjskim kodeksie datowanym między X a XI wiekiem znajdujemy instrukcje, których artyści muszą przestrzegać, aby tworzyć święte sceny. W rozdziale o Przemienieniu czytamy „Góra o trzech szczytach. W centrum znajduje się Chrystus błogosławiący i stojący, ubrany w białe szaty. Wszystko wokół jest światłem z promieniami. Powyżej po prawej Mojżesz trzyma tablice Prawa; na górze po lewej, prorok Eliasz. Oboje stoją i patrzą na Jezusa błagalnie, pod Chrystusem Piotrem, Jakubem i Janem leżą na podłodze, twarzą w dół: odwracają głowy, aby spojrzeć w górę i są jak w ekstazie. (W „Tajemnice ikonografii bizantyjskiej -„ Przewodnik po malarstwie ”ze starożytnego rękopisu”, Ediciones Arkeios, 2003, s. 130).

Malowidła historyczne wyraźnie pokazują obecność UFO

Byli tacy, którzy myśleli, że obecność UFO i obcych z kosmosu jest udokumentowana na malowidłach naskalnych na ścianach jaskiń. Ale najwyraźniej te obrazy pojawiają się również w klasycznych dziełach sztuki, szczególnie tych przedstawiających boskie wydarzenia. Czy istnieje prawdziwy związek między boską aktywnością a kosmitami? Według grupy ludzi te klasyczne dzieła sztuki wyraźnie pokazują statki kosmiczne:

Zwiastowanie ze św.Emidio – 1486

Zwiastowanie ze św. Emidiuszem, namalowane w 1486 r. Przez włoskiego artystę Carlo Crivellego, przedstawia Dziewicę Maryję, tuż przed uświadomieniem sobie, że urodzi Jezusa, Zbawiciela.

Większość tradycyjnych i historycznych krytyków sztuki tłumaczy promień światła wychodzący z kręgu na niebie w kierunku głowy Maryi jako aureola Pana rzutowana na Maryję.

Jednak fani życia poza Ziemią interpretują figurę jako dysk w kształcie UFO. Wierzą, że Jezus, będąc boskim, został poczęty przez Ducha Świętego.

Zwiastowanie jest boskim przedstawieniem tego, jak nasz Zbawiciel Jezus został poczęty przez Błogosławioną Maryję. Moim zdaniem Włoch Carlo Crivelli stworzył obraz zgodnie z wyższą boską inspiracją, która kierowała go w myśleniu i tworzeniu go.

Ukrzyżowanie Chrystusa (Kosowo) – 1350

Ukrzyżowanie Chrystusa, zawieszone nad ołtarzem klasztoru Visoki Decani w Kosowie, przedstawia ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa z okręgiem unoszącym się w powietrzu w każdym rogu obrazu.

Pilot w prawym górnym rogu patrzy na „samolot” za sobą, jakby był ścigany. Obaj piloci wydają się być ubrani w kombinezony kosmiczne.

Tradycyjni teoretycy sugerują, że rzekome UFO są symbolami słońca i księżyca. W momencie tworzenia tego obrazu sugestia ta byłaby uważana za bluźnierczą i mogła spowodować wyrok śmierci na osobę, która to zrobiła.

Chrzest Chrystusa – 1710

Chrzest Chrystusa, namalowany przez holenderskiego artystę Aert de Gelde w 1710 roku, przedstawia błyszczący przedmiot w kształcie dysku z kilkoma promieniami światła w kierunku miejsca chrztu.

Gelde był uczniem Rembrandta. Niektórzy uważają, że daliby artyście dostęp do watykańskich archiwów sztuki i jego „tajemnej wiedzy”. W rezultacie wiele osób uważa, że ​​obrazy Gelde, zwłaszcza ten, umiejętnie przekazują tę tajemną wiedzę publiczności.

Czy to prawda, czy nie, debata pozostaje otwarta. Ale cztery kolumny światła (a nie pojedynczy promień) z koła wydają się sugerować, że może to być również obiekt.

Obraz znajduje się obecnie w Muzeum Fitzwilliam w Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Dziewica ze św.Janem – 1400

W Madonnie z obrazem San Giovannino rzekome UFO znajduje się nad i za lewym ramieniem Dziewicy. 
Mężczyzna patrzy. 
Wygląda na to, że Twój pies na ciebie szczeka.
Wokół obiektu pojawiają się promienie światła. 
Postawa Dziewicy wobec swoich dzieci skłoniła niektórych do sugerowania, że ​​chroni je przed ciałem obcym. 
Jego aureola również wydaje się być ciemniejsza i mocniejsza w tym konkretnym otoczeniu. 
Czy to mogło być połączone z obiektem na niebie za nią?
Inna teoria głosi, że przedmiot byłby po prostu symbolem artysty Domenico Ghirlandaio. 
Uważa się, że namalował to dzieło w drugiej połowie XV wieku, chociaż inni badacze przypisywali je Jacopo del Sellaio lub Sebastiano Mainardi.

Tapestry Triumph of the Summer – 1538

Gobelin Triumf lata, namalowany w Brugii w Belgii w 1538 r., Przedstawia różne obiekty przypominające współczesne UFO. 
W lewym górnym rogu tapicerki różne przedmioty w kształcie spodków wydają się mieć sekcje, prawie jak kabiny kierowców.
Dziś ten gobelin można zobaczyć w Bayerisches Nationalmuseum w Niemczech

Thebaid – 1400

Malowany w połowie XV wieku El Thebaid (znany również jako „Sceny z życia pustelnika”) to montaż scen ukazujących różne aspekty i wierzenia życia monastycznego. Część obrazu przedstawia Jezusa na krzyżu, a wielu entuzjastów z ostrym wzrokiem obserwowało w tle mały czerwony dysk UFO w kształcie dysku.

Sceptycy twierdzą, że czerwony przedmiot w kształcie dysku to nic innego jak tradycyjny kardynalski kapelusz, należący do św. Hieronima, osoby klęczącej przed krzyżem.

Thebaid jest obecnie wystawiany w Akademii we Florencji we Włoszech.

Cudowny śnieg – 1428-1432

Cud śniegu, malarz Masolino, prawdopodobnie reprezentuje legendę, która opowiada o śniegu, który miał miejsce w Rzymie w letni dzień sierpnia w IV wieku.
Gdy obywatele badają tę niezwykłą pogodę, Jezus i Maria siedzą na chmurze, aby obserwować scenę. 
Podczas gdy można argumentować, że istnieje wiele „chmur” w kształcie dysków na niebie, które wypełniają niebo za chmurą Jezusa i Maryi.
Ufolodzy mają tendencję do myślenia, że ​​te chmury to UFO, które mogą być częścią legendy.
Ta teoria zyskuje na wiarygodności, ponieważ aktywność UFO została powiązana z dziwnymi chmurami. 
Na przykład 27 października 1954 roku po południu nad Florencją latało kilka łodzi w kształcie jaj.
W pewnym momencie UFO przeleciało nad stadionem piłkarskim, jakby obserwowało wydarzenia. 
Wielu świadków opisywało „błyszczące srebro”, które zaczęło spadać z nieba nad tym obszarem. 
Po zbadaniu na ziemi blask wyglądał jak płatki śniegu.

„Izraelu pokładaj nadzieję w Panu” – rok 1600

Ten tajemniczy obraz ma gigantyczny przedmiot w kształcie dysku na szczycie płonącego kościoła. Obraz znajduje się obecnie w klasztorze dominikanów w Sighisoarze w Rumunii.

To miejsce to legendarna Transylwania, która była miejscem narodzin księcia Wołoszczyzny Włada III. Może być znany jako „Vlad the Impaler” i „Vlad III Dracula” – ten sam, który zainspirował klasyczną powieść Brama Stokera Dracula w 1897 roku.

Chociaż nie wiadomo dokładnie, kiedy obraz powstał ani przez kogo, poniższa niemiecka legenda głosi: Izrael, Hoffe auf den Herrn („Izraelu, pokładaj nadzieję w Panu”). Ponieważ Biblia została przetłumaczona na język niemiecki dopiero w 1523 r., A pierwotny klasztor zniszczył pożar w XVII wieku, obraz prawdopodobnie powstał po tych dwóch wydarzeniach.

Gloryfikacja Eucharystii – koniec 1600 roku

Niektórzy uważają, że gloryfikacja Eucharystii, którą namalował Ventura Salimbeni około 1600 roku po zamówieniu przez kościół San Pedro de Montalcino, sugeruje możliwość życia pozaziemskiego lub podróży kosmicznych.

Teoria głosi, że obiekt w kształcie balonu umieszczony między Jezusem a Ojcem Świętym, na górze obrazu, jest urządzeniem obserwacyjnym. W rzeczywistości teleskopowe „oko” jest widoczne w lewym dolnym rogu piłki.

Inni wskazują na podobieństwa między światem a Sputnikiem 1, pierwszym satelitą wystrzelonym w kosmos. Ci ludzie sugerują, że artysta mógłby prorokować przyszłość.

Moim zdaniem chmury reprezentują statki kosmiczne, a pilotów można nazwać wczorajszymi aniołami i współczesnymi kosmitami.

Ukrzyżowanie Chrystusa (Gruzja) – ok. 1600 r

Wspomniane wyżej ukrzyżowanie Chrystusa z Kosowa, ukrzyżowanie Chrystusa w katedrze Svetishoveli Mccheta w Gruzji wyraźnie ukazuje latający obiekt po obu stronach krzyża. Kiedy przyjrzeć się bliżej dwóm UFO, każdy ma twarz, jakby ktoś kierował każdym statkiem.

Wydaje się, że ta idea jest obecna w tych ważnych wydarzeniach z życia Jezusa.

https://misterio.tv/alienigenas/10-pinturas-antiguas-que-representan-ovnis-junto-a-jesus

2902
Źródło artykułu
Translate »