Piramidy w Gizie zbudowane przed Wielkim Potopem przez boga Thotha – tak twierdzi wiele zachowanych do dzisiaj źródeł.

Piramidy w Gizie zbudowane przed Wielkim Potopem przez boga Thotha – tak twierdzi wiele zachowanych do dzisiaj źródeł.

Pewnie każdy z nas zna standardową gadkę współczesnych egiptologów na temat trzech majestatycznych piramid w Gizie. Według konwencjonalnej wersji, zostały one skonstruowane około 2600-2500 lat p.n.e. przez trzech faraonów: Cheopsa (nazywanego przez Egipcjan Khufu), Chefrena (Khafre) oraz Mykerinosa (Menkaure). Mało kto jednak wie, że cała ta wizja opiera się na relacji Herodota, którego autentyczność przekazywanych informacji nieraz była podważana, a poza nim – nie znajdujemy zbyt wielu wzmianek o jakimkolwiek z tych trzech faraonów.

Do jedynych znalezionych przez nas dowodów należy jedna jedyna inskrypcja z imieniem faraona Khufu w Wielkiej Piramidzie, której autentyczność przestaje nawet popierać wielu historyków. Według znanych nam listów i dowodów – została ona najprawdopodobniej podrobiona przez pułkownika Howarda Vyse’a, który chciał zyskać sławę odkrywając oryginalnego budowniczego największej z piramid. Poza tym, posiadamy gdzieniegdzie jakieś szczątki domniemanej rodziny tych trzech faraonów bądź figurkę Khafrego niedaleko przypisywanej mu piramidy. Jednak jaki to ma sens? To tak jakbym zostawił figurkę prezydenta obok jakiegoś historycznego monumentu, a po latach, ktoś uznałby go za oryginalnego budowniczego. Totalny bezsens.

Egipski bóg mądrości Thoth.

Piramida zbudowana przez Boga

Pomimo braku jakichkolwiek szczegółowych wzmianek o trzech wcześniej wymienionych faraonach, posiadamy natomiast kilka ciekawych oraz niezwykle wartościowych tekstów, opowiadających nam o zupełnie innej historii ich konstrukcji.

Według tradycji hermetycznej, wywodzącej się z filozofii starożytnego Egiptu i Grecji na kilka wieków przed narodzeniem Chrystusa – Wielka Piramida w Gizie wraz z jej kompankami, została stworzona przez egipskiego boga mądrości Thotha. Jego intencją przy jej kontrukcji było zachowanie wiedzy ówczesnej ludności przed nadchodzącym Wielkim Potopem.

Niemalże identyczna sytuacja została opisana przez średniowiecznych kronikarzy arabskich, którzy szczegółowo zbierali legendy, mity i wierzenia na temat historii podbitego przez nich państwa egipskiego. Według ich wersji – trzy piramidy z Gizy zostały zbudowane przez króla Saurida, który umieścił w nich nie tylko należącą do ówczesnych mu egipcjan wiedzę, lecz również – cenne kosztowności oraz artefakty. Miało to miejsce na około 300 lat przed zalaniem świata przez wody Wielkiego Potopu.

Wielki Potop opisywany w tradycjach całego świata mógł mieć miejsce około 10 500 – 9 500 lat przed naszą erą. To wtedy doszło do masowych roztopień lodowców związanych z zakończeniem ostatniej epoki lodowcowej.

I wtedy nadszedł Wielki Potop…

Prawie każdy z nas słyszał o biblijnym potopie. Jednak nie każdy słyszał o tym, że na całym świecie posiadamy tysiące podobnych opowieści, z których większość powstała niezależnie od innych kultur. Wielu badaczy uważa, że jest to wspomnienie rzeczywistego wydarzenie, które jak wynika z moich własnych wieloletnich badań – może być utożsamiane z końcem ostatniej epoki lodowcowej.

Koniec ostatniej epoki lodowcowej przypada na lata 10 500 – 9 500 przed naszą erą, albowiem w geologii rzadko kiedy mówimy o dokładnych datach co do pojedynczego roku/dekady. Podczas tego zakończenia, na całej naszej planecie zatonął łączny obszar 25 000 000 km^2, czyli więcej niż obszar współczesnej Ameryki Północnej! Czy to zatonięcie może być opisywanym przez kultury całego świata potopem? Posiadamy mnóstwo dowodów, o których na pewno usłyszycie w innych moich artykułach.

Ważne jest jednak to, że jeśli piramidy zostały skonstruowane przed tym wydarzeniem – to muszą być o tysiące lat starsze niż uważają to współcześni Egiptolodzy.

Dowody na to odnajdujemy min. w odniesieniu trzech piramid w Gizie wobec konstelacji Oriona. Wielu badaczy, takich jak Graham Hancock czy Robert Bauval uważa, że konstelacja wyglądała w identyczny sposób (taki jak ułożenie piramid) nie podczas panowania Cheopsa, lecz w okresie 10 500 lat przed naszą erą! Jak widzimy – określenie na kilkaset lat przed Wielkim Potopem nabiera coraz większego sensu. Dodatkowo – jak zauważył geolog Robert Schoch, Wielki Sfinks – towarzysz piramid – może być również znacznie starszy. Na podstawie erozji wodnej, Schoch obliczył, że powinien on pochodzić sprzed kilku tysięcy lat wcześniej niż okres panowania Cheopsa. A może ta erozja została wywołana przez wody potopu? Kto wie!

Jeśli jesteście zainteresowani porównaniem współczesnej teorii budowy piramid z tą z tekstów hermetycznych i kronik arabskich – zapraszam Was do obejrzenia przygotowanego przeze mnie odcinka. Opisuję w nim problemy dotyczące określenia budowniczych piramid z Gizy.

A wy, jak sądzicie – kto zbudował piramidy? Dajcie znać w komentarzach!

2002
Źródło artykułu
Translate »